O mně

Jmenuji se Veronika Kováčiková

Kdo jsem?

Jmenuji se Veronika Kováčiková. Už od dětství jsem milovala kreativní tvoření a ruční práce. Mojí srdcovkou se tak stalo právě uzlíkování z bavlnek. Tvoření náramků, náhrdelníků nebo náušnic je pro mě úžasný relax a možnost sebevyjádření.

Cykličnost mi změnila život - k lepšímu!

Téma ženské cykličnosti se ke mně dostalo před pár lety a doslova mi změnilo život! Dříve jsem svou menstruaci brala jako nutné zlo, které ženy znevýhodňuje oproti mužům. Každý měsíc se opakující omezení a bolesti – něco, co je to potřeba přetrpět, abychom mohly mít děti.

Byla jsem typickou ženou 21.století – zaměřená na výkon, který moderní společnost vyžaduje od mužů i od žen.  Nevnímala jsem potřeby svého těla, překračovala jsem své limity. Varovné signály mého těla v podobě bolestí nebo nemocí jsem řešila klasicky – léky z lékárny nebo na předpis. Své psychické výkyvy, náladovost, podrážděnost i netrpělivost jsem brala jako své negativní vlastnosti a snažila se je vytlačit ze svého života a skrýt. Samozřejmě neúspěšně.

Kniha plná odpovědí

Po narození dcerky jsem se začala více zajímat o psychologii. Začala jsem přemýšlet, jak jí jednou vysvětlím, co je menstruace tak, aby ji nevnímala negativně jako kdysi já. Tehdy se ke mně dostala kniha Cyklická žena od Mirandy Gray, která mi dala odpovědi na všechny moje otázky a ještě mnohem víc.

Konečně jsem pochopila nejen sebe sama, ale i ostatní ženy. Objevila jsem dary, které mám jako žena k dispozici zcela zdarma a dosud jsem je přehlížela. Díky Mirandě jsem přijala sebe sama, takovou jaká jsem a zamilovala se do své cykličnosti.

Od té doby se vše změnilo

Díky vědomí cykličnosti už dokážu lépe plánovat nejen osobní, ale i pracovní život, a mám tak více energie. Už se nesnažím být vysoce kreativní v dynamické fázi, ale naopak si ráda na tu správnou  fázi počkám, protože pak nápady přicházejí samy.

Zásadní změnou je, že během menstruace podstatně více odpočívám a vědomě zpomalím. Doslova dobíjím baterky na další měsíc. Výsledkem je, že mám další měsíc mnohem víc energie a příští  menstruace je také klidnější, kratší a méně bolestivá. I emoční výkyvy během PMS jsou výrazně menší nebo žádné.

A jak tedy jednou povím o menstruaci své dcerce? Myslím, že nemusím čekat na budoucnost. Sama jí půjdu příkladem právě tím, že v ženské cykličnosti vědomě žiji každý den.

Náramek jako denní připomínka

Pokaždé, když se učíte něco nového, potýkáte se s tím, že pořád na něco zapomínáte. Ze začátku mé cyklické cesty se mi to stále neustále. Ztrácela jsem ze zřetele daryvýzvy jednotlivých fází a sklouzávala tak do starých kolejí. A tak mě jednoho dne napadlo – co takhle vyrobit něco, co budu mít neustále na očích a co mi připomene, jak na tom vlastně jsem? A cyklický náramek byl na světě.

Každé ráno, když si ho vezmu, mi připomíná úžasné dary cykličnosti, které jsou mi zrovna k dispozici. Během dne stačí, že ho na ruce cítím nebo se na něj podívám, a hned si zvědomím svoje aktuálně prožívané emoce i fyzický stav. Rázem odhodím všechny výčitky i negativní myšlenky a zaměřím svou pozornost na zesílené schopnosti dané fáze. Šetřím tak svou energii a mám jí dost i bez kafe. 😊

Život je díky němu mnohem radostnější a snazší. Před spaním ho odložím a symbolicky poděkuji za vše krásné, co jsem v ten den zažila, a těším se na příští ráno.

Chceš se dozvědět o cykličnosti ještě mnohem víc? Stáhni si e-book zdarma.

I ty můžeš žít cyklický život

Miluji svou cykličnost a mrzí mě, že jsem ji neobjevila dříve. Proto cítím téměř povinnost podělit se o dary cyklického života i s vámi, ostatními ženami a dívkami. Chci, aby se zejména mladé dívky své menstruace neobávaly a aby naopak skrze ni mohly čerpat svou ženskou sílu. 

Stačí jen naslouchat svému tělu a respektovat naši přirozenou ženskou cyklickou podstatu. A cyklický náramek ti v tom může krásně pomáhat.

Kup si proto i ty tento ručně vyráběný cyklický náramek a napoj se na nekonečný zdroj moudrosti a síly přírody.